پیام مدیرعامل

خداوند متعال را شاکرم که به من توفیق خدمتگزاری به سرزمینم را در کنار همه ی اعضا و کارکنان توانمند و کوشای کارخانه قند بیستون عطا کرد. طبق منویات مقام معظم رهبری در آغاز سال 1397 و نامگذاری این سال توسط ایشان به سال " حمایت از کالای ایرانی" کارخانه ی قند بیستون نیز خود را ملزم به تأسی از دستورات ایشان می داند. چرا که به طور قطع حمایت از تولید داخلی، در عرصه ی اقتصاد کشور، یک ضرورت است؛ که تحقق آن نیازمند عزم و اراده ی ملی است. از آنجایی که بر طبق آمار منتشر شده توسط مرکز آمار ایران در تابستان 1397، نرخ بیکاری در استان کرمانشاه2/4 درصد بیشتر از میانگین کشوری بوده است و از این نظر، رتبه ی اول را در میان استان های کشور دارد، لذا هرگونه فعالیت اقتصادی سالم، در جهت افزایش تولید ناخالص داخلی و به تبع آن افزایش اشتغال امری ستودنی است. از این روست که ما یکی از اهداف بلند مدت خود را افزایش تولید و به موازات آن ایجاد اشتغال قرار داده ایم. لازم به ذکر است که در این راستا وجود صنایع تبدیلی در منطقه ای که کشاورزی آن از قطب های مهم کشور است، اثرات مهمی از نظر اقتصادی برای مردم و کشاورزان دارد و به رشد و توسعه ی منطقه کمک خواهد کرد. مجموعه ی کارخانه قند بیستون بر آن است تا با تلفیق مجموعه ای از همت و تلاش نیروی انسانی کارآمد و ماهر، استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مدرن، اجرای برنامه های مناسب و به روز و اراده ی مدیران خود، زمینه ی رشد تولید، صادرات و در مجموع، تعالی جایگاه این مجموعه را فراهم آورد و گامی هرچند کوچک در جهت حمایت از تولید کالای ملی، اشتغال جوانان و شکوفایی اقتصاد سرزمینمان بردارد.

تاریخچه کارخانه قند بیستون
کارخانه قند بیستون (سهامی عام)، با شماره ی ثبت 8105 و شناسه ی ملی 10100353484 در سال 1340 توسط متخصصین آلمانی ساخته شد. اکثر وسایل مورد استفاده برای صنعت قند سازی و ماشین آلات و دستگاه های این کارخانه، از شرکت سالز گیتر آلمان می باشد.
این کارخانه در زمینی به وسعت 60000 متر مربع در شهر بیستون از توابع شهرستان هرسین استان کرمانشاه و در 30 کیلومتری شهر کرمانشاه واقع شده است. این مجموعه به صورت شبانه روزی فعال بوده و روزانه 270 تن شکر تولید می کند و این یعنی سهم 5 درصدی در تولید شکر کشور. در کارخانه ی قند بیستون، حدود 500 نفر به صورت مستقیم و 4500 نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار هستند.
تاریخ مونتاژ و اولین بهره برداری کارخانه قند بیستون سال 1342 می باشد. ظرفیت اسمی اولیه ی آن 1000 تن چغندر در شبانه روز بوده و ظرفیت کنونی آن2000 تن چغندر در شبانه روز است که این میزان قابل توسعه به بیش از 3000 تن در شبانه روز است. سالانه در استان کرمانشاه بیش از 600 هزار تن چغندر برداشت می شود، که این کارخانه 35 درصد آن را به شکر و ملاس تبدیل می کند. این کارخانه با استفاده و بهره گیری از دانش و تخصص مهندسان و کارکنان باتجربه و ماشین آلات و وجود آزمایشگاه مجهز (آزمایشگاه خاک، آزمایشگاه شیمی و واحدR&D) و با بهره گیری از توان تخصصی گروه کنترل کیفی قادر به تولید محصولاتی با عالی ترین کیفیت در سطح کشور می باشد.

اعضای هیأت مدیره

hyat

مدیران کارخانه

modiran

افتخارات قند بیستون

346dad2e-e9a8-47c0-b377-be0308bb2cf0
b8977816-16ef-4b9d-b18b-10cb9bf2ff4f

ماهنامه

X